Uśmiech  najkrótszą, najprostszą jest drogą 

do  szczęścia , do ludzkich serc.

Świat się  piękniejszy otworzy  przed  Tobą gdy  tylko

U Ś M I E C H N I E S Z   S I Ę!

29 maja 2019 roku został rozstrzygnięty konkurs "Maj na fotografii". Z przyjemnością informujemy, iż napłynęło do nas 31 zdjęć, więc jury w składzie: Panie profesor Agnieszka Szymańska i Krystyna Skutnik-Dorocka nie miały łatwego zadania, jednak udało się wyłonić laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas I - II : 1 miejsce - Konrad Dziedzic klasa I b, 2 miejsce - Hanna Żurawska klasa II b , 3 miejsce - Julia Ochocińska klasa II b, wyróżnienia: Zofia Błaszak klasa I a oraz Stanisław Błaszak klasa II b; w kategorii klas IV - V: 1 miejsce -  Antoni Smardzewski klasa V a, 2 miejsce - Franciszek Sękowski IV a, 3 miejsce -  Bartosz Małkiewicz IV b. Wszystkim biorącym udział serdecznie dziękujemy i oczywiście zwycięzcom gratulujemy.

8 lutego w świetlicy obchodziliśmy "Światowy Dzień Pizzy". Z tej okazji Bartek Gałąska z klasy 4 przygotował prezentację multimedialną na temat tej znanej wszystkim potrawy. Opowiedział świetliczakom historię powstania pizzy, która,  jak się okazało, sięga czasów starożytnej Grecji.

31 maja w świetlicy odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził Marcin Świątkowski wraz z uczennicami starszych klas. Szkolenie było przeprowadzone profesjonalnie  z zastosowaniem fantomów oraz innych rekwizytów. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób pomóc m.in. gdy: ktoś traci przytomność, złamie rękę, dozna krwotoku z nosa.

1 lutego 2019r. odbył się „II świetlicowy Konkurs Kolęd i Pastorałek”. Kolędowanie jest bożonarodzeniową tradycją, która do Polski przywędrowała z Zachodu już w czasach średniowiecza.
Konkurs poprowadzili uczniowie z klasy VII,  którzy przybliżyli zgromadzonym historię poszczególnych kolęd.

W lutym uczniowie z klasy IV opowiedzieli  świetliczakom o układzie słonecznym. Przygotowali prezentację multimedialną, w której omówili ciekawostki na temat poszczególnych planet. Uczniowie stworzyli również makietę układu słonecznego, aby młodsi koledzy mieli możliwość zaobserwowania  odległości planet w stosunku do słońca. Następnie uczniowie wykonywali karty pracy sprawdzające wiedzę zdobytą na zajęciach. Młodsi uczniowie wykonywali pracę plastyczną "Moja planeta", która łączyła kolory w niesamowite wielokolorowe barwy.

Dnia 16.11.2018r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowanie na Świetliczaka”. 

Głównym celem spotkania było przyjęcie do grona świetliczaków nowych uczniów naszej szkoły, a także stworzenie atmosfery przyjaźni oraz radości. 

Dodatkowe informacje