W miniony piątek (8.10.2021r.) w świetlicy szkolnej mieliśmy przyjemność wykonać zdjęcia w iście jesiennej scenerii. Ścianka i scenografia, które posłużyły nam jako tło powstały dzięki wspólnym wysiłkom Pań, Dzieci oraz Rodziców. Przygotowywaliśmy ją cały tydzień, aby w piątek móc zrobić sobie na jej tle zdjęcia. Zabawa była przednia, a efekty ocenicie sami…

Dzień Matki jest jednym z najpiękniejszych dni w roku. Uczniowie ze świetlicy szkolnej Salezjańskiego Kolegium Kujawskiego przygotowali dla swoich ukochanych mam  wspaniałe wazony, kwiatki i kopertki z ukrytymi życzeniami. Każdy starał się przekazać najpiękniejsze życzenia lub ważną myśl :

Świetliki przesyłam Wam ciekawy filmik przyrodniczy >>>TUTAJ<<<

Wiosna zawitała do nas na dobre . 21 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji. Przesyłam Wam propozycje wykonania ciekawych prac przy użyciu pierwszych wiosennych kwiatków, listków i farb.

26 lutego 2021 roku w świetlicy szkolnej odbyło się „Mianowanie na Świetliczaka” . Uroczystość rozpoczęła się od powitania uczestników zabawy oraz przybyłych gości.  Przyszłe Świetliczaki bawiły się w Krainie Smerfów. Zostały poddane próbom smaku, sprawności i wiedzy, z którymi poradziły sobie doskonale!

Alleluja, Alleluja!
Wesoły nam dzień dziś nastał
Chrystus bowiem Zmartwychwstał.
Radujcie się więc i z ufnością
patrzcie w przyszłość.
Niech Bóg zsyła na Was łaski
I wnosi szczęście do Waszego Rodzinnego życia.

Kochane Świetliczaki!
Namalujcie Wielkanoc, przygotujcie kolorowe pisanki.
Tchnijcie radość w barwy wiosny: w żółty, zielony, błękitny.
Miejcie uśmiechnięte minki i rozdawajcie radość dookoła.
Niech te święta będą piękne, a my wszyscy dobrzy dla innych.
Wesołych Świąt życzą wychowawczynie świetlicy.

Uczniowie z klas l - lll z naszej szkoły brali udział w mikołajkowym konkursie plastycznym, a świetliki wspaniale zaprezentowały się w przeglądzie kolęd i pastorałek. Po uprzednim ogłoszeniu wyników przyszedł czas na wręczenie nagród dla zwycięzców i uczestników . Laureaci otrzymali upominki, które przyniosły dużo radości. Wszystkim dzieciom i rodzicom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. Zapraszamy do udziału w kolejnych naszych przedsięwzięciach.

Dodatkowe informacje