W lutym uczniowie z klasy IV opowiedzieli  świetliczakom o układzie słonecznym. Przygotowali prezentację multimedialną, w której omówili ciekawostki na temat poszczególnych planet. Uczniowie stworzyli również makietę układu słonecznego, aby młodsi koledzy mieli możliwość zaobserwowania  odległości planet w stosunku do słońca. Następnie uczniowie wykonywali karty pracy sprawdzające wiedzę zdobytą na zajęciach. Młodsi uczniowie wykonywali pracę plastyczną "Moja planeta", która łączyła kolory w niesamowite wielokolorowe barwy.

8 lutego w świetlicy obchodziliśmy "Światowy Dzień Pizzy". Z tej okazji Bartek Gałąska z klasy 4 przygotował prezentację multimedialną na temat tej znanej wszystkim potrawy. Opowiedział świetliczakom historię powstania pizzy, która,  jak się okazało, sięga czasów starożytnej Grecji.

15 października obchodziliśmy w świetlicy XVIII Dzień Papieski - Promieniowanie Ojcostwa. Dzień papieski jest obchodzony w Polsce od 2001r. jako dzień wdzięczności i promocji nauczania Jana Pawła II. Święto to przypada w niedzielę przed 16 października, czyli rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

1 lutego 2019r. odbył się „II świetlicowy Konkurs Kolęd i Pastorałek”. Kolędowanie jest bożonarodzeniową tradycją, która do Polski przywędrowała z Zachodu już w czasach średniowiecza.
Konkurs poprowadzili uczniowie z klasy VII,  którzy przybliżyli zgromadzonym historię poszczególnych kolęd.

4 października w Świetlicy obchodziliśmy "Światowy Dzień Zwierząt".  Dzień ten został ustanowiony w 1931r.  i ma na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić wszystkim, że zwierzę nie jest rzeczą, tylko istotą, która czuje i ma swoje prawa. Z tej okazji dzieci poznawały prawa zwierząt, dowiadywały się,  jak należy dbać o zwierzęta oraz co robić, gdy widzimy zwierzę potrzebujące  pomocy.

Dnia 16.11.2018r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowanie na Świetliczaka”. 

Głównym celem spotkania było przyjęcie do grona świetliczaków nowych uczniów naszej szkoły, a także stworzenie atmosfery przyjaźni oraz radości. 

21 września dzieci ze świetlicy brały czynny udział w „Sprzątaniu Świata”. Uczniowie cały tydzień dowiadywali się, dlaczego i w jaki sposób należy segregować śmieci, co można zrobić z niepotrzebnych rzeczy, co to znaczy być „eko”, oraz czym jest recykling.

Dodatkowe informacje