top

W czasie wakacji sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-13:00.

Wszystkim życzymy wspaniałego, wakacyjnego
wypoczynku i powrotu do szkoły w pełni sił  
na nowy rok szkolny 2026/2027!!!

Dnia 18 czerwca klasa III B SP wybrała się do Sanatorium „Gracja” w Ciechocinku. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję poznać specyfikę pracy w sanatorium oraz dowiedzieć się, jakie zawody są niezbędne do jego funkcjonowania. Była to również okazja do przełamania przekonania, że do sanatorium udają się wyłącznie osoby starsze.

Pracownicy placówki w interesujący sposób opowiedzieli o swojej codziennej pracy, przedstawili zakres obowiązków m.in. fizjoterapeutów, masażystów oraz personelu medycznego. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda zaplecze zabiegowe oraz jakie urządzenia wykorzystywane są w rehabilitacji i leczeniu kuracjuszy.

Spotkanie było bardzo ciekawą i wartościową lekcją, która pozwoliła uczniom lepiej poznać wybrane ścieżki zawodowe oraz zobaczyć, jak wygląda praca w uzdrowisku „od kuchni”. Na koniec, po zjedzeniu pożywnego drugiego śniadania przygotowanego przez pracowników kuchni sanatorium, dzieci mogły odpocząć grając w szachy, bingo lub tenisa stołowego, ponieważ sanatorium to nie tylko leczenie i rehabilitacja, ale również wypoczynek. Dziękujemy pracownikom Sanatorium „Gracja” za miłe przyjęcie oraz interesujące spotkanie.

Współpracujemy z:

Kolegium Kujawskie w Aleksandrowie Kujawskim © 2023

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.