Uczniowie klasy 2A i 3B od października 2021 roku do maja 2022 roku realizowali Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Europa i ja”. W ramach projektu każdy uczestnik - klasa wybiera jedno państwo europejskie, które bliżej poznaje. Klasa 2A – Francja, klasa 3B – Włochy.


               W ramach comiesięcznych zadań coraz bardziej odkrywaliśmy  dany kraj. Poznaliśmy hymn, godło, flagę wybranego państwa. Wykonaliśmy słowniczki polsko-włoskie i polsko-francuskie w formie rysunkowej. Poznaliśmy też ciekawe miejsca w tych krajach. Lepiliśmy z plasteliny żyjące tam zwierzęta. Przygotowaliśmy również tradycyjne danie kojarzące się z danym krajem. Klasa 2A przygotowała tosty francuskie, a na deser ciasto francuskie z czekoladą. Klasa 3B słynne włoskie tiramisu. Poznaliśmy ulubionych bohaterów bajek włoskich i francuskich itp.
                Comiesięczne wykonanie wszystkich zadań było udokumentowane zdjęciami, które na bieżąco wysyłaliśmy do organizatorów akcji. Kończąc tegoroczną przygodę z projektem, każde dziecko otrzymało dyplom i wiedzę, która zdobyta poprzez zabawę na długo pozostanie w głowach naszych uczniów.

Dodatkowe informacje