„ (...) Alicjo!  W delikatne dłonie/ Weź tę oto bajeczkę.
Wsuń głęboko pod swą poduszeczkę./I zawiąż wstążeczkę.
Niech tam leży, by przypominać/Tę dziecinną wycieczkę
”.

 Wspaniały  i fascynujący jest świat dziecka. To dziecięce myślenie pozwala siedzieć i pić herbatkę, której nie ma, słuchać opowieści o przedziwnej szkole Żółwiciela, uczyć się histerii nowożytnej, czyhania i obrzydzielenia, tańczyć kadryla z homarami, uczestniczyć w absurdalnym procesie w sprawie skradzionych ciastek, protestować, gdy najpierw wydaje się werdykt, a potem się myśli, przebywać  w gościnie u Królowej Kier, która wszystkim każe uciąć głowę, grać w pozbawioną reguł grę w krokieta i zamiast drewnianych młotków i kul do gry wykorzystywać flamingi i jeże, zaprzyjaźnić się z kotem z Cheshire  i zgodzić się z jego opinią, że „Wszyscy tu jesteśmy szaleni”.

     W  krainę wyobraźni odpłynęli  również uczniowie klasy VA. Naszym wyzwaniem był  casting do „Alicji w krainie czarów”! Zadaniem dzieci było przebranie się za wybraną postać lektury i zaprezentowanie się przed klasą, aby przekonać kolegów ,że  nadajemy się do wybranej roli. Na klasowy casting stawiło się siedmioro Kapeluszników, czworo reprezentantów państwa Kier: Król, Królowa, Walet oraz Piątka, trzy Alicje, dwa Białe Króliki oraz dwa koty Dina, by przenieść się w świat fantazji i niezwykłych zdarzeń, które są znakiem rozpoznawczym Krainy Czarów.

     Czasem warto  pobiec za Białym Królikiem, być znowu jak dziecko i w nic nie wątpić. Czy jesteście gotowi, by przenieść się do Krainy Czarów?

 

Zapraszamy do fotogalerii.

Dodatkowe informacje