Uczniowie klasy IIA PSPTS mieli zaszczyt wziąć udział w otwarciu wystawy pod patronatem m.in. Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego pt. „Na skrzydłach miłości”.
Zbiór zdjęć ukazujący pontyfikat trzech papieży św. Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Franciszka odbył się w zabytkowym holu Łazienek Uzdrowiskowych Nr 1 w Ciechocinku.


       Dzieci z naszej szkoły miały okazję wystąpić i przedstawić apel upamiętniający życie świętego Jana Pała II, jego pontyfikat i drogę do świętości. Akademia przeplatana była tańcem oraz wieloma pieśniami, z którymi kojarzymy naszego Wielkiego Polaka.
Swym występem uczniowie przypomnieli nam również jego nauczanie i przesłanie, jakie zostawił dla nas Papież. Niezwykle wzruszający był moment, w którym wszyscy zgromadzeni goście wraz z dziećmi zaśpiewali ukochaną pieśń świętego pt. „Barka”.
     W uroczystej inauguracji udział wzięli przedstawiciele samorządu Kujawsko-Pomorskiego, duchowni z Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku, Dyrekcja Salezjańskiego Kolegium Kujawskiego w Aleksandrowie Kujawskim, Prezes Zarządu UC S.A oraz inni zaproszeni goście.
        Chcemy, aby pamięć i sylwetka Jana Pawła II nie została zapomniana przez najmłodsze pokolenia, a ten apel jest naszą wdzięcznością wobec Boga za pontyfikat Jana Pawła II.

Dodatkowe informacje