„W szkole nigdy się nie nudzimy – i dlatego chętnie tam chodzimy!” Tak uczniowie klasy IV a i IV b mogli zgodnie podsumować rok szkolny 2018/2019, w którym na nudę miejsca nie było. Uczniowie uroczyście obchodzili takie wydarzenia jak: Dzień Chłopaka, Mikołajki, Wigilia klasowa, Walentynki, Dzień Kobiet oraz Dzień Rodziny. Wydarzenia te były doskonałą okazją do kultywowania tradycji jakie niosą ze sobą te święta, ale również była to  niepowtarzalna szansa na integrację zespołu klasowego, tak uczniów, jak i rodziców. Bo razem możemy więcej!

            „Czwartaki” to młodzi ludzie bardzo ciekawi świata, dlatego zawsze chętnie uczestniczyli
w wielu dodatkowych zajęciach. Uczniowie klasy IV b dzięki uprzejmości Pani Profesor Anny Skrodzkiej mogli poznać tajniki „Kuchni molekularnej”. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie za pomocą sprzętu laboratoryjnego mogli wykonać różne smakołyki  m. in. pomarańczowy kawior molekularny oraz owocowy makaron spaghetti. Natomiast uczniowie klasy IV a w ramach akcji „Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi” zaprosili do szkoły Panią Katarzynę Oczki-Zdrojewską, która opowiedziała o niezwykle ważnej działalności przedsiębiorstwa „EKOSKŁAD”. Uczniowie zaprezentowali również swoje prace, w których przedstawili własne wizje ochrony naszej Planety.

            Wycieczki organizowane w klasach czwartych zawsze łączyły przyjemne z pożytecznym 
i były okazją do poznania uroków i tajników wielu dziedzin naukowych. W marcu odbyła się wycieczka do Poznania, która była połączeniem sztuki kulinarnej i nauki. Uczniowie brali udział w warsztatach matematycznych w Centrum Edukacyjnym „ŁAMIGŁÓWKA”, podczas których mogli poszerzyć swoją wiedzę matematyczną za pomocą interaktywnych metod w atmosferze twórczej zabawy. Natomiast kulinarną atrakcją tej wycieczki była wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania. Dzieci miały okazję pomóc Rogalowemu Mistrzowi przygotować rogale świętomarcińskie, a następnie brać udział w ich degustacji. Z kolei w czerwcu klasy czwarte wraz z klasą piątą brały udział w „alchemiczno-historycznej” wycieczce do Torunia. W Kamienicy Alchemika uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z wyrobu mydła ozdobnego. Kolorowe i pachnące, a przede wszystkim własnoręcznie wykonane mydełka były miłą atrakcją tej niecodziennej lekcji.  W  Muzeum Etnograficznym odbyliśmy niezwykłą podróż w czasie  pt. „100 lat temu na wsi”. Dzieci mogły poznać różne aspekty życia mieszkańców dawnej polskiej wsi, skorzystały z atrakcji, którymi bawili się ich rówieśnicy 100 lat temu. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że życie przed wynalezieniem internetu istniało i wcale nie było nudne!

            Należy wspomnieć o tym, że uczniowie klasy IV nie tylko lubią się bawić, ale również osiągają świetne wyniki w nauce, czego efektem jest bardzo duża liczba świadectw z wyróżnieniem. Poza tym chętnie biorą udział w licznych konkursach, gdzie zdobywają wiele wyróżnień, a jednocześnie rozwijają swoje pasje i umiejętności!

A teraz pora na w pełni zasłużone wakacje, na nabranie wiatru w żagle, aby we wrześniu wypoczęci z nową energię zmierzyć się z wyzwaniami klasy 5.

Dodatkowe informacje